Galtek, fark yaratır...

1993 yılında kurulmuş olan Galtek Kimya Metal Plastik Makine San ve Tic Ltd Şti. ileri yüzey teknolojileri konusunda uzman bir mühendislik ve tedarik şirketidir. Metalik veya metalik olmayan yüzeylerin dekoratif veya teknik/fonksiyonel amaçlara dönük olarak elektrolitik yöntemlerle kaplanması için gereken kimyasalları ve uygun prosesleri pazarlamakta, gerekli tesis ve ekipmanları temin etmektedir.

Umicore Galvanotechnik GmbH’ nın Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olarak Galtek Kimya özellikle

  • Kıymetli Metal (Altın, Gümüş)
  • Platin Metal Grubu (Platin, Paladyum, Rodyum, Rutenyum)
  • Beyaz/Sarı/Siyah MIRALLOY® (Bakır, Kalay, Çinko / Free Nikel)

kaplama prosesleri için sürdürülebilir teknoloji ve kimyasal ürün desteği sunmaktadır.

Dekoratif amaçlı kaplamalar ile ürünün estetik görünümü arttırılırken, teknik amaçlı kaplamalar ile yüzeye, korozyon / aşınma direnci, iletkenlik, iyi lehimlenebilirlik, yüksek yansıtma ve sertlik gibi artı değerler kazandırılmaktadır.

hakkimizda

Donanımlı analitik laboratuvarı ve deneyimli personeli sayesinde kaplama banyolarının teknik bakımını yaparak sürdürülebilirliklerini sağlamaktadır.

Ayrıca bünyesinde bulunan indüksiyon ocağı sayesinde müşterilerin talepleri doğrultusunda özel alaşımlar (master alloy) imal etmektedir.

Kimyasal arıtma ve geri dönüşüm teknolojilerinde deneyimli bir kuruluştur.

Şirket bir diğer iş sahasında, 3D Model ismi altında ise tersine mühendislik, tasarım, 3 boyutlu modelleme ve üretimi, boyutsal analiz ve doğrulama ile ilgili hizmetler vermektedir. 25 farklı malzemeden üretebildiği 3 boyutlu ürünler ile otomotiv, sivil havacılık, savunma sanayi, medikal gibi sektörlere hassas ve hızlı çözümler sunmaktadır. Bünyesinde bulunan yüksek doğruluk ve tekrarlanabilirlikli mobil CMM cihazları ve lazer takip sistemleri ile şirketlerin kalite kontrol ihtiyaçlarına cevap vermektedir.